Ознака: сан диего

Кина ќе испрати нов пар џиновски панди во зоолошката градина во...

Кина ќе испрати нов пар џиновски панди во зоолошката градина во Сан Диего Кинеското здружение за заштита на дивиот свет неодамна потпиша договори за соработка...

Најстариот глушец живее во зоолошката градина во Сан Диего

Претставници на зоолошката градина во Сан Диего ќе бараат признавање од Гинисовата книга на рекорди за пацифичкиот џебен глушец, за кој се верува дека...

Пукање во Сан Диего: Убиени пет членови од едно семејство, меѓу...

Пет членови на едно семејство загинаа во пукање во Сан Диего. Според првичните информации, загинале три деца, додека едно (на 11-годишна возраст) било пренесено во...

Повторно пукање во САД, овој пат во Сан Диего

Пет членови на едно семејство загинаа во пукање во Сан Диего. Според првичните информации, загинале три деца, додека едно (на 11-годишна возраст) било пренесено во...

Во пукотници во Сан Диего убиена жена (видео)

Една жена загина, а рабин и уште две други лица се ранети откако 19-годишен напаѓач пукаше во синагога во близина на Сан Диего, соопштија...

Петмина ранети во пукотници во Сан Диего

Пет лица се ранети во два оружени инцидента во Сан Диего, јави АП. Полицијата на Сан Диего соопшти дека две лица рано утрово застрелале три...