Ознака: руски државјани

Полицијата во Молдавија соопшти дека спречила заговор за немири со поддршка...

Полицијата во Молдавија соопшти дека спречила заговор на група поддржана од Русија специјално обучена да предизвикува масовни немири за време на денешниот протест во...

Кириите и цените на становите во Белград енормно пораснаа по доаѓањето...

Србија Подготвил: Mарјан Велевски Од почетокот на конфликтот во Украина, забележливо е доаѓањето на голем број Руси во Србија, пред сѐ во Белград, а откако Владимир...

Во Украина ќе биде конфискуван имотот на Русија и на руските...

Украинскиот Парламент денеска изгласа закон со кој се дозволува заплена на имот на Русија или на руски државјани во Украина, поради воениот конфликт. Според новиот...

Тројца руски државјани обвинети за обид да ограбат банкомат во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против три лица, државјани на Руската Федерација, за тешка кражба од член 236 став 1 точка 1...