Ознака: руска амбасада

Општина Прилеп и руската амбасада го одбележаа Денот на победата над...

Општина Прилеп заедно со амбасадата на Руската федерација денеска ја одбележаа 73-годишнината од денот кога се слави победата над фашизмот во Втората светска војна, 9-ти...

Со настани низ Македонија ќе се одбележи Денот на победата над...

Амбасадата на Руската Федерација, по повод Денот на победата над фашизмот, 9 мај, со поддршка на руската дијаспора, од утре до среда организира низа...

Руската амбасада реагира на изјавата на премиерот Заев за протераниот руски...

Руската амбасада во Скопје преку нејзиниот профил на Твитер денеска реагираше на изјавата на премиерот Зоран Заев, дадена во петокот вечерта, во интервју за...

Одбележан денот од летот на Јуриј Гагарин во вселената

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"] Делегација на амбасадата на Русија во Македонија положи свежо цвеќе пред споменикот на Јуриј Гагарин, на истоимената улица, наспроти Министерството...

Амбасадата на Русија се сомнева во автентичноста на соопштението на Јулија...

Руската амбасада во Лондон соопшти дека се сомнева во автентичноста на соопштението, кое Скотланд јард го објави синоќа во име на ќерката на двојниот...

Стотина граѓани му изразија поддршка на протераниот руски дипломат

Стотина граѓани излегоа на собирот за поддршка на протераниот руски дипломат, кој се одржа попладнево пред амбасадата на Руската Федерација во Скопје. Рускиот амбасадор Олег...

Руска амбасада: Македонија ќе ги носи последиците од протерувањето руски...

Македонската страна ќе ги носи последиците од протерувањето на рускиот дипломат, објави вечерва руската амбасада во Македонија на Твитер, по одлуката на македонското Министерство...