Ознака: родилка

Извештајот од стручната Комисија за починатата родилка од Делчево ќе биде...

Следната недела ќе се објави извештајот од стручната Комисија која ја формираше министерот за здравство Фатмир Меџити за случајот со починатата 26-годишна родилка од...

ДСЗИ предлага формирање Комисија за стручен надзор за случајот со починатата...

Државниот санитарен и здравствен инспекторат предлага на министерот за здравство формирање на Комисија за стручен надзор со цел утврдување дали има пропусти во лекувањето...

ДЗСИ ќе го испитува случајот за починатата родилка од Делчево

Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДЗСИ) денеска ќе испрати инспектор во штипската Клиничка болница по смртта на 26-годишната родилка од Делчево, ова за МИА...

ДСЗИ нема добиено известување за случајот со починатото новороденче во Битола

Државен санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) засега нема да постапува во врска со случајот во Клиничката болница во Битола, каде родилка со неконтролирана бременост...

На КАРИЛ почина родилката која скокна од прозорец на ГАК

Почина родилката која пред десетина дена се фрли од скопска гинекологија откако претходно се породи со своето прво бебе. 39 годишната жена починала вчера околу...

Стручен надзор на ГАК откако родилка се фрли од прозор, ДСЗИ...

По извршениот вонреден инспекциски надзор на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ), денес на барање на министерот за здравство, Фатмир Меџити, формирана е комисија...

По случајот со родилката која скокна од први кат на Гинекологија...

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) ќе изврши вонреден надзор за случајот со 39-годишната родилката од Скопје, која во неделата вечерта скокна од први...

Јовановска: Родилката што се обиде да си го одземе животот е...

Триесет и деветгодишната родилка која синоќа се обиде да си го одзеде животот, фрлајќи се од првиот кат на Клиниката за гинекологија, е во...

За случајот со извадените органи на родилката од Дебар Лекарска комора...

Лекарската комора ќе чека судска одлука пред да дискутира за одземање на лиценцата на лекарот од Струга кој по породување и извади матка, јајчник...

Одложено рочиштето за родилката од Дебар која остана без матка, јајници...

Одложено првото рочиште од судскиот процес против тројцата лекари, кои се товарат за несовесно лекување и вадење органи на родилката Јилдз Веапоска што денеска...