Ознака: рејтинг

Жежовска собира нови рејтинг-поени

ПОЕДИНЕЧНО ЕП ЗА ШАХИСТКИ Македонските шахистки Моника Жежовска (1.761, рангирана 126-та пред почетокот на турнирот) и Катерина Петровска (1.907, 117-та) вторпат ремизираа, а Ивана Манова...

Рејтинг

По многу години вложувања во себе, откажувања, прескокнување пречки, упорност, тежнеење кон височини..., накратко работа и на сопствениот рејтинг, сега веројатно следува и период...

Во пресрет на изборите коалицијата на Петков и Иванов води со...

Еден месец пред предвремените парламентарни избори во Бугарија на 2 април, коалицијата Продолжуваме со промената - Демократска Бугарија на Кирил Петков и Христо Иванов...

ВМРО-ДПМНЕ: Рејтингот на СДСМ драматично паѓа

Зоран Заев и СДСМ добија црвен картон од граѓаните за катастрофалните политики, велат од ВМРО-ДПМНЕ повикувајќи се на резултатите од американскиот институт НДИ. - Анкетата...

Потврден одличниот кредитен рејтинг на Сава Ре од страна на AM...

По редовниот годишен преглед, агенцијата за рејтинг AM Best го потврди „A“ рејтингот на финансиската моќ и „А“ долгорочен кредитен рејтинг на Сава Ре,...

Триглав – групација со солиден капитал и стабилен, профитабилен бизнис

S&P повторно додели висока бонитетна оценка »A« со стабилна среднорочна прогноза  Агенцијата за кредитен рејтинг S&P Global Ratings (во натамошниот текст: S&P или агенција) по...

По 111-ти пат води Магнус Карлсен

ШАХ - СЕПТЕМВРИСКА РЕЈТИНГ-ЛИСТА Македонските шахисти (првите 100 на листата) одиграа повеќе партии во класичен шах, односно на табла отколку најдобрите шахисти во светот во...

Рецепт за губење рејтинг и дома и надвор

Апсурдноста за вовлекувањето на Америка во губитничката спирала е уште поголема ако се земе предвид дека Соединетите Американски Држави, најбогатата нација во историјата на...

Рејтингот на партијата на Ѓукановиќ во голем пад

Последните истражувања на јавното мислење во Црна Гора покажуваат пад на рејтингот на владејачката Демократска партија на социјалистите, предводена од Мило Ѓукановиќ, кој е...

По извештајот на Малер, паѓа рејтингот на Доналд Трамп

Рејтингот на американскиот претседател Доналд Трамп оваа година падна на најниско ниво откако во четвртокот беше објавена редигирана верзија на извештајот на специјалниот обвинител...