Ознака: решавање

Трамп вели дека многу брзо би ја решил израелската ситуација, доколку...

„Израелската ситуација е толку ужасна“, рече поранешниот американски претседател Доналд Трамп во говорот по победа на пратеничката група во Ајова, со која си го...

За пелтечењето нема чудотворен лек, но има успешни техники што го...

Возрасните што пелтечат не се оставени сами на себе. Третманот на децата што почнале да пелтечат пред да наполнат четири години треба да почне...

Русија предлага пет начини за завршување на војната

Руското Министерство за одбрана вечерва ги претстави своите погледи или петте начини за решавање на ситуацијата во Украина. Петте клучни точки на руското Министерство за...

Низа од кризи чека за решавање

Самиот чин што доведува до оставка на премиер е знак за политичка криза, која доаѓа паралелно со кризата околу пандемијата, но и сѐ поголемиот...

Маск: Ако ми објасни ОН како да го решам гладот во...

Најбогатиот човек на светот, Илон Маск, изјави дека ќе ги продаде сите акции на „Тесла“ и ќе го реши проблемот со гладот ​​во светот,...

Меркел: ЕУ треба да ги решава разликите со разговор

ЕУ треба да ги реши разликите преку меѓусебни разговори, рече германската канцеларка Ангела Меркел, одговарајќи на прашањето за спорот со Полска околу владеењето на...

Скопје и Софија да го решаваат спорот надвор од пристапниот процес,...

САД ги повикаа Бугарија и Македонија да ги решат билатералните спорови надвор од пристапниот процес за да се постигне заедничката цел за членство на...

Макрон е подготвен да помогне во решавањето на конфликтот во Нагорно-Карабах

Франција е подготвена да ја даде својата помош во градењето трајно и праведно решение за сите страни вклучени во решавањето на конфликтот во Нагорно-Карабах,...

Паневропските унии: Скопје и Софија да ги решат билатралните прашања во...

Паневропската Унија на Македонија и ПанЕвропа Бугарија ги повикаа владите на Бугарија и Македонија да продолжат со комуникацијата во духот на добрата волја. Оттука ја...

Грета Тунберг: ЕУ само се преправа дека итно ја решава климатската...

Климатската активистка, Грета Тунберг, денеска ги обвини владите и институциите на ЕУ дека само се преправаат оти се справуваат со климатската криза како итно...