Ознака: работна група

Македонски и бугарски експерти ќе работат на железничкото поврзување

Владата го прифати усогласениот текст на меморандумот за разбирање за развој на железничко поврзување помеѓу Македонија и Бугарија „Скопје-Софија“. Меморандумот, претставен од министерствата за...

Формирана работна група за пренесување на повредените и починатите од несреќата...

На вечеташната седница Владата ја разгледа информацијата за планот за пренесување на повредените лица и на телата на починатите во сообраќајната несреќата во Бугарија...

Османи формира работна група за укинување на визите со САД

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на неговиот Фејсбук профил информира дека формирал работна група во рамки на Министерството за надворешни работи што ќе...

Трамп најави распуштање на работната група против коронавирусот

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека Белата куќа постепено ќе ја распушти работната група за борба против коронавирусот, во време кога земјата влегува во...

УЕФА формира работна група за следење на коронавирусот

Нема најави за промени во врска со плејоф-мечевите во март (Македонија игра против Косово на 26 март во Скопје и евентуално против Грузија/Белорусија на...

Работната група бара решение за проблемите со пасошите

Во врска со одлуката на Влада со која беше задолжено Министерството за внатрешни работи да формира работна група предводена од страна на министерот Наќе...

Работните групи за законот за јавното обвинителство утре на нова средба

Работните групи на власта и опозицијата утре ќе одржат нова средба за законот за јавното обвинителство. Средбата што ќе се случува во Собранието е прва...

Дескоска со работна група се консултира што да се стори со...

Министерката за правда, Рената Дескоска, на Фејсбук објави фотографии од денешната средба на работната група за предлог-законот за Јавното обвинителство за судбината на предметите...

Дескоска се консултира со работната група за писмото на Јанева

Министерката за правда, Рената Дескоска, на Фејсбук објави фотографии од денешната средба на работната група за предлог-законот за Јавното обвинителство за судбината на предметите...

Прв состанок на работната група за процесот на ветинг во МВР

Се одржа првиот состанок на работната група формирана од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, по заклучок на Владата, која има задача да спроведе...