Ознака: работна група

Алиу: Законот за плати е кај Работната група, се уште нема...

Законот за плати е обемен, драфт верзијата е веќе пратена до Работната група, но се уште не можам да кажам дека имаме варијанта која...

ДИК ќе формира работна група за меѓуинституционално координативно тело за ИКТ...

Членовите на Државната изборна комисија на денешната јавна седница едногласно ги усвоија предлог-измените на годишниот план за вкупните потреби за јавни набавки на ДИК...

ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски прифаќа лидерска средба, но бара да се разговара и...

Кога станува збор за националните и државни интереси, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е подготвен да разговара во било кое време, но бара да...

Ковачевски: Од понеделник Владата ќе ја разгледува иницијативата за уставни измени,...

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека од понеделник Владата ќе ја разгледува предлог - иницијативата за уставни измени изработена од страна на работната група....

Николовска најавува интензивна работа на предлогот за иницијатива за уставни измени

Работната група за нацрт на иницијатива за потребата од уставни измени денеска одржа седница на која се дискутираше за Деловникот, методологијата и начинот на...

Конституирана работната група за изборните реформи

Имплементација на препораките на ОБСЕ/ОДИХР, а потоа и изготвување на нов изборен законик ќе бидат во фокусот на работната група за реформи во изборното...

Работната група за изборни реформи ќе одржи конститутивна седница

Во Клубот на пратениците денеска ќе се одржи конститутивна седница на работната група за изборни реформи формирана од Министерството за правда, која ќе треба...

Судијката Маргарита Николовска избрана за претседателка на работната група за уставните...

Работната група за подготвување на предлог иницијатива за потребата од измени на Уставот на Македонија денеска одржа констититутивна седница.  Членовите, како што соопшти Министерството за...

Се очекува работната група за уставни измени да почне со работа...

Работната група за уставни измени се очекува во среда или во четврток да ја одржи првата седница, потврдија за МИА од Министерството за правда. Експертската...

Формирана работната група за уставни измени, власта повикува за предлози, опозицијата...

Познати се имињата на членовите на работната група која ќе треба да ја подготви предлог иницијативата за потребата од измени на Уставот, чиј предлагач...