Ознака: протестен марш

ФОТОГАЛЕРИЈА: Протестен марш во Скопје за поддршка на палестинскиот народ во...

Протестен марш за поддршка на палестинскиот народ во Газа се одржа вечерва во Скопје. Маршот кој започна од пред споменикот против геноцидот во Сребреница...

Во Минхен марш против Г-7

Неколку илјади луѓе учествуваа на денешниот собир во Минхен пред одржувањето на Самитот на Групата седум индустриски најразвиени земји во светот (Г-7) и побараа...

Здружението на Украинци во Македонија одржа марш против војната во Украина

Има закани за цела Европа од нуклеарен напад, истакна меѓу другото претседателот на Здружението на Украинци во Македонија, Александар Урбанович, на денешниот протестен марш ...

Јас не сум само бројка: Петти марш за женските права во...

На Меѓународниот ден на жената, пред МВР се одржа петтиот протестен марш организиран од Платформата за родова еднаквост и активистките за женски права. Под паролата:...

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ за Гоце Делчев

ВМРО – ДПМНЕ денеска организира протестен собир, како што најави, за поддршка на членството во Европската Унија, за Македонија и за Гоце Делчев. Во овој...

„Правда за Кољо“ – протестен марш во Аеродром

Стотина млади лица вечерва одржуваа протестен марш од скопската населба Аеродром до кривичниот суд, носејќи транспарент „Правда за Кољо“. Граѓаните, кои во текот на денот...

Во дел од Скопје посебен сообраќаен режим поради протестен марш

За утре (1 ноември) во МВР е најавен протестен марш кој ќе почне во 13 часот. Како што информираат од скопската полиција, настанот ќе почне...

Мицкоски побара оставка од Владата и најави нови протести на опозицијата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од пред Владата, каде што беше целта на протестниот марш, рече дека оваа власт мора да си замине затоа...

Мицкоски: Ни ветуваа живот, донесоа пекол и темнина

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од пред Владата, каде што беше целта на протестниот марш, рече дека оваа власт мора да си замине затоа...

ВМРО-ДПМНЕ го почна протестниот марш

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ од пред седиштето на партијата го почна протестниот марш, кој го организираат една година по приведувањето на лицата за собраниските инциденти од...