Ознака: принц

Хари: Не им се враќам на кралските должности

Британскиот принц Хари ја промовира својата книга „Спер“ („Spare“), која излегува на 10 јануари оваа година. Во овие свои мемоари, принцот ќе се осврне...

Принцот на севдахот доаѓа во Скопје

Божо Вреќо, автентичниот пејач и изведувач од Босна и Херцеговина, кој со својот особен стил ги донесува традиционалните севдалинки, својот прв концерт во Скопје...

„Копито“ е новата песна на Принц и на Сара Мејс

Александар Ристовски-Принц и Сара Мејс подготвуваат промоција на песната „Копито“. Песната е комплетно авторско дело на Принц, а вокалот е на Сара Мејс. Во...

Си-ен-ен: Пораките на Кашоги на „Вацап“ ги откриваат неговите стравувања

Американската телевизија Си Ен Ен денеска објави пораки, кои преку социјалната мрежа „Вацап“ убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги ги разменувал со активистот од Монтреал,...

Објавени првите официјални фотографии на принцот Луис

Британското Кралско семејство ги претстави првите официјални фотографии на принцот Луис, третото дете на Вилијам и Кејт. Едната од фотографиите е самиот Луис, а на...

Кејт Мидлтон роди машко дете

Кејт Мидлтон роди машко дете во приватниот оддел на болницата Сент Мери во лондонски Педингтон, каде што порано ги роди принцот Џорџ и принцезата...