Ознака: прилеп-битола

Дваесет и едногодишен прилепчанец загина во сообраќајката на патот Прилеп-Битола

Дваесет и едногодишен прилепчанец загина во вчерашната сообраќајна несреќа што се случи на регионалниот пат Прилеп-Битола на излез од Прилеп. Министерството за внатрешни работи денеска...

Се заменуваат околу илјада изгорени прагови на пругата Скопје – Битола,...

Интензивно се работи на промена на изгорените околу 1.000 прагови на пругата Скопје - Битола. Екипите на македонски железници ги менуваат уништените прагови од двата...

Во прекин сообраќајот на патот Прилеп – Битола

Сообраќајот на магистралниот пат Прилеп – Битола, кај село Тополчани е во прекин во двата правци, информира АМСМ. Сообраќајот е во прекин од 12:40 часот...