Ознака: прекин

Колапс на електроенергетскиот систем во Босна и Херцеговина, Хрватска, Црна Гора...

Речиси целата територија на Црна Гора е без струја, соопшти Црногорскиот електродистрибутивен систем (ЦЕДИС). Како што се наведува во краткото соопштение на Фејсбук страницата на...

Арсовска очекува одговорност од Советот на Град Скопје поради најавата за...

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, изјави дека очекува одговорност од Советот на Град Скопје, во врска со најавата за прекин на работа на...

Железничкиот сообраќај на релација Велес-Прилеп-Битола и обратно повторно во прекин

Пожар на стрништа покрај пругата ги изгоре праговите поради што втор ден не сообраќаат возовите Велес-Прилеп-Битола  и обратно. Како што информираат за МИА од...

Железничкиот сообраќај на релација Скопје-Битола во прекин

Сообраќајот на пругата Скопје -Битола - Скопје е во прекин поради тоа што се уништени околу 1000 прагови на повеќе локации од пожарите во...

Одлуката за бојкот на машиновозачите е неразумна, обвинуваат од Железници

Незаконитиот прекин на работата, т.н. бојкот, не е организиран согласно Законот за работни односи и Колективниот договор и тој не е предизвикан поради социјален...

Продолжува прекинот на железничкиот сообраќај

Железничкиот сообраќај во државава и денеска е во прекин поради бојкотот на машинскиот и извршниот персонал во ЖРСМ Транспорт. Причина за бојкотот, што почна вчера...

Велика Британија целосно го прекина увозот на руски течен гас

Велика Британија од денеска целосно го прекина увозот на руски течен природен гас (ЛНГ), што е нова мерка во одговорот на Лондон на војната...

Бугарскиот парламент ја прекина работата откако не избра негов претседател

Бугарското Народно собрание  ја прекина денешната свечена седница по двата неуспешни обиди за избор на претседател на парламентот, јави дописникот на МИА од Софија. Пратениците...

Нема да има гас додека не се укинат санкциите, порачаа од...

Испораката на руски гас за Европа преку гасоводот „Северен тек 1“ нема да биде целосно обновена додека „колективниот Запад“ не ги укине санкциите против...

Од утре Русија го прекинува снабдувањето со електрична енергија за Финска

Русија утре ќе го прекине снабдувањето со електрична енергија за Финска, соопшти денеска добавувачот, во момент кога се зголемуваат тензиите околу кандидатурата на Хелсинки...