Ознака: прекин

Усвоена резолуција за прекин на сите конфликти во светот поради коронавирусот

Советот за безбедност на ОН денеска едногласно ja усвои резолуцијата со која се бара прекинување на конфликтите низ целиот свет со цел да се...

Сеул го повикува Пјонгјанг да ги зачува каналите за комуникација

Јужна Кореја ја повикува Северна Кореја да ги зачува постојните линии на комуникација меѓу двете земји, изјави портпаролот на јужнокорејското министерство за обединување. - Овие...

Северна Кореја ја прекинува комуникацијата со Јужна Кореја на пладне, „жешката...

Северна Кореја ќе ги прекине сите линии на комуникација со Јужна Кореја почнувајќи од пладне на 9 јуни, како одговор на фактот дека Јужна...

Поради минирање, во прекин сообраќајот на патот Кичево – Охрид

„Илинден АД“ Струга известува дека ќе изведуваат градежни активности (минирање) на патниот правец Кичево – Охрид, делница Пресека – Врбјани. Во периодот од 12:00...

Прекинато македонското првенство

ФУДБАЛ Управниот одбор (УО) на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) по предлог од Комисијата за натпреварување прогласи прекин на натпреварувачката сезона 2019/2020 во Првата лига...

Франција и Германија повикаа на прекин на огнот во Донбас во...

Страните на конфликтот во источна Украина треба да го положат оружјето и да го следат повикот за прекин на огнот од генералниот секретар на...

Северна Кореја се заканува со прекин на дијалогот со САД

Северна Кореја се закани дека ќе стави крај на дијалогот со САД, откако американскиот министер за надворешни работи, Мајк Помпео, изјави дека едвај чека...

Прекин на првенствата во ракомет, кошарка и во одбојка

На меѓународната сцена во таеквондото се откажани неколку силни натпревари, се чека одлука за олимписките квалификациски турнири, како и во каратето и во борењето,...

Од утре не возат автобусите на ЈСП до Средно Водно, не...

Од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје информираат дека од утре, нема да сообраќаат трите автобуски линии до Средно Водно (25, 25А и 25Б), а со...

Договорен прекин на огнот во сириски Идлиб

Русија и Турција се договорија да соработуваат во Сирија. Досега повеќепати беше прогласуван прекин на огнот, кој не се почитуваше Прекинот на огнот договорен од...