Ознака: прекин

Продолжува прекинот на железничкиот сообраќај

Железничкиот сообраќај во државава и натаму е во прекин. Машинскиот и извршниот персонал во Железници на РСМ Транспорд АД Скопје продолжуваат со бојкотот се...

Железничкиот сообраќај од утре во прекин

Машинскиот и извршниот персонал на „Железници транспорт“ најавува дека од утре во седум часот ќе го прекине железничкиот сообраќај. Причина за бојкотот на работата, како...

Прекин на сообраќајот и забрана за камиони на повеќе патни правци

Сообраќајот на патниот правец Р1402 Струмица – Мокрино – Смолари кај Мокрински извори е во прекин поради нанос на коловозот. Екипите на Ј.П. Македонија...

Втор ден прекин на железничкиот сообраќај

Патничкиот и товарниот железнички сообраќај во државав втор ден е во целосен прекин, откако машинскиот и извршниот персонал од вчера во 7 часот ја...

Прекин на пристапувањето во ЕУ, веднаш!

Прекин на пристапувањето во ЕУ, веднаш, ќе биде ѕвоно за будење, за прекин на илузијата! Мора да ја надминеме зависноста и да станеме независни,...

Во прекин сообраќајот на патот Крива Паланка-Деве Баир

АМСМ информира дека од 09:50 часот, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот на државниот пат Крива Паланка – г. п. Деве Баир е во прекин. Оттаму...

Прекинат сообраќајот на регионалниот пат Куманово-Св.Николе

Од 15 часот и 20 минути во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Куманово-Св.Николе во двата правци, во близина на ресторанот Валтер. Причината за прекинот,...

Русија бара итен прекин на огнот во Нагорно-Карабах

Руското Министерство за надворешни работи ги повика инволвираните во конфликтот во Нагорно-Карабах веднаш да престанат со огнот и да започнат преговори за стабилизирање на...

Австралискиот парламент ја прекина работата поради коронавирусот

Австралискиот парламент ја прекина работата во наредните две недели за да не се заразат пратениците со коронавирусот, изјави денеска премиерот Скот Морисон. Одлуката е донесена...

Усвоена резолуција за прекин на сите конфликти во светот поради коронавирусот

Советот за безбедност на ОН денеска едногласно ja усвои резолуцијата со која се бара прекинување на конфликтите низ целиот свет со цел да се...