Ознака: прегазен

Прегазен пешак во Неготино, починал на местото на несреќата

Денеска во 12.25 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на паркинг простор на улица „ЈНА“ во Неготино, товарно возило „мерцедес“ со скопски регистарски...

Велосипедист прегазен на Партизанска

Велосипедист бил прегазен од автомобил во сообраќајна несреќа што се случила вчера на булеварот Партизански одреди. - Автомобил управуван од Г.С.(45) од Скопје удрил во...

Прегазен велосипедист во Прилеп, возачот побегнал

Возач со автомобил прегази велосипедист вчера на улицата Трајко Николовски во Прилеп, по што го напуштил местото, но потоа бил пронајден, соопшти МВР. Возачот на...

Полицаец во Филаделфија прегазен од камион

Најмалку еден полицаец беше прегазен од камион во Филаделфија кога демонстрантите ги преплавија улиците во понеделникот вечерта како одговор на фаталното пукање на полицијата...

Прегазен пешак во Струга

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко. Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од струшкото село. -...

Прегазен пешак на „Партизанска“

Осумдесет и едногодишен пешак од Скопје вчера бил прегазен на булеварот „Партизански одреди“. Во него, како што информираат од полицијата, удрило возило со  прилепски регистарски ознаки,...

Притвор за возачот кој усмрти полицаец на автопатот Тетово – Гостивар

Судот му определи 48-часовен притвор на возачот кој во саботата прегази полицаец на автопатот Тетово–Гостивар, на околу 500 метри по местото викано Тумчевишка клучка. Според...

Прегазен велосипедист кај Македонски Брод

Вчера напладне на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило управувано од М.Ф. (55) од Кичево и велосипед...

Камион прегази пешак во Скопје

На скопскиот булевар „Србија“ утрово дојде до трагична сообраќајна несреќа во која животот го загуби 61-годишен скопјанец. Како што информираат од МВР, во близина на...

Воз прегази 23-годишен мигрант

Пакистанец на возраст од 23 години загина на пругата во близина на селото Ногаевци откако во него удрил воз што сообраќал на релација Гевгелија...