Ознака: пошта

Двочасовен протест во националната Пошта

Синдикалните организации на Македонска Пошта, денеска од 8 до 10 организираа протест на членството пред Дирекцијата и во сите подружници на националната Пошта, преку...

Најавен двочасовен протест во националната Пошта

Синдикалните организации на Македонска Пошта најавија дека утре од 8 до 10 часот ќе одржат протест пред Дирекцијата и во сите подружници на националната...

Поскапуваат поштенските услуги за писмата, поштенските картички, печатените работи и малите...

Нови цени на поштенските услуги во меѓународниот поштенски сообраќај се во сила од денеска. Новите цени се однесуваат за писмата, поштенските картички, печатените работи...

Од септември повисоки цени на дел од поштенските услуги

Од први септември се воведуваат нови цени на поштенските услуги во меѓународниот поштенски сообраќај. Новите цени се однесуваат за писмата, поштенските картички, печатените работи...

Лажна пријава за поставена бомба во објект на „Пошта“

Дојава за поставена експлозивна направа денеска е добиена на електронската адреса на објект на „Пошта“. Министерството за внатрешни работи попладнево соопшти дека пријавата е...

Осум поштенски оператори отпаднаа од пазарната трка поради кризата

Осум лиценцирани даватели на поштенски услуги престанале да работат на поштенскиот пазар од почетокот на годинава, а прогнозите на регулаторот се дека на почетокот...

Вратен монополот на поштенските услуги за писма до 50 грама

Агенцијата за пошти објави дека повторно е вратен ценовниот монопол за услугите за писма до 50 грама, кој е воспоставен со закон во корист...

Постигнатиот договор за платите го става протестот на „Пошта“ во мирување

Протестот во националната Пошта да се стави во мирување, платата  за септември  да се исплати  најдоцна до задутре, а за наредните месеци да се...

Вработените на „Пошта“ најавија протест пред Влада: Не можеме да дојдеме...

Двети синдикални организации на „Пошта“ денеска повторно одржаа предупредувачки протест за време на паузата. Бараат да им биде исплатена септемвриската плата, да не се...

Вработените на „Пошта“ со предупредувачки протест бараат исплата

Вработените во „Пошта на Македонија“ од денеска ќе одржуваат предупредувачки протести со цел да издејствуваат исплата на платата за септември. Боро Велигденов, претседател на Синдикатот...