Ознака: парни ваљак

Новиот пејач на „Парни ваљак“ порачува – „Моја глава, мои правила“

Продолжуваме понатаму, велат членовите на хрватската група „Парни ваљак“. По неколкумесечни шпекулации и исчекување, еден од најголемите рок бендови на овие простори претставува нова...

Пријателите и музичарите се збогуваа од омилениот Аки

На денешната комеморација во салата „Лисински“ во Загреб Целиот регион сѐ уште се простува од легендарниот фронтмен на „Парни вањак“, Аки Рахимовски. По вчерашниот погреб...

Збогум за Аки Рахимовски, пејачот со вулкан во гласот

Ин мемориам: Аки Рахимовски (05.06 1955 - 22.01. 2022) Денеска во 67-та година, ненадејно престана да чука срцето на познатиот рок музичар од Скопје Аки...

Аки Рахимовски стана татко по трети пат

Фронтменот на „Парни ваљак“ последен пат бил во Скопје, кога Барбара била во шести месец од бременоста. Сега Аки е во Словенија, бидејќи сака...

„Парни ваљак“, домашни пејачи и група од Косово ќе ги забавуваат...

Аки Рахимовски и Парни ваљак, неколку македонски пејачи, ди џеј и група од Косово ќе ги забавуваат скопјани за новогодишната ноќ. Новогодишната програма ќе...