Ознака: пад

Двајца мажи повредени по пад во провалија во Струмичко

Двајца мажи се повредени по пад во провалија на трим патеката што води од градот кон манастирот „Свети Илија“. Несреќата се случила вчера доцна попладне,...

Дете паднало од балкон во Куманово

Едногодишно дете од Куманово паднало од балкон, по што е пренесено во кумановскиот здравствен дом, а оттаму на клиниките во Скопје. Министерството за внатрешни работи...

Грчки воен авион се урна во Егејското Море

Грчкото воено воздухопловство денеска информираше дека борбен авион од типот „Мираж 2000-5“ се урнал во близина на островот Скирос. Според грчкиот весник „Катимерини“, се работи...

Во падот на алжирскиот воен авион загинале 257 луѓе

Алжирски воен авион се урна денеска набргу по полетувањето од аеродромот Боуфарик, при што најмалку 250 војници се загинати, јавуваат локалните алжирски медиуми. Според алжирското...

Еден загинат при уривање на српски воен авион

Еден пилот на военото воздухопловство на Војската на Србија загина, а втор е тешко повреден при пад на воен авион „супер галеб“ што утрово...

Се урна американски воен хеликоптер, загинаа четворица маринци

Четири члена на американската морнарица загинаа во пад на воен хеликоптер во Калифорнија, за време на рутинска вежба северно од градот Пластер Сити. Морнарицата потврди...

Кинеската вселенска станица „Тијангон-1“ изгоре во атмосферата над Тихиот океан

Кинеската вселенска станица „Тијангон-1“ влезе во земјината атмосфера и изгоре над јужниот дел на Тихиот Океан, соопштија кинеските власти. Модулот навлезе во атмосферата и во...