Ознака: откажување

Знам, вреди, за твоја Македонија, нема откажување од иднината, заедно ќе...

На покана од градскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ бев на нивната рокенрол-забава. Супер си поминав. Сретнав многу стари рокери чија музика ми се плетела низ...

Медведев: Ако Украина се согласи да се откаже од спорната територија,...

Ако Украина се согласи да се откаже од спорните територии заради влез во НАТО, ќе мора да се откаже дури и од Киев, изјави...

Нема откажување од суперлигата

Реал Мадрид, Барселона и Јувентус планираат да ја тужат УЕФА во Европскиот суд за правдата во Луксембург, објави британскиот весник „Фајненшел тајмс“ Шпанските гиганти Реал...

Ерменија се откажува од својот коњак

Европската Унија е подготвена да ѝ плати на Ерменија три милиони евра во замена за откажување од називот „коњак“ при означувањето на нејзините алкохолни...

Откажувањето на карневалот ќе ја чини Германија 1,5 милијарда евра

Пандемијата ги запре масовните карневалски настани, кои традиционално се одржуваат секоја година во Германија. Германскиот економски институт, со седиште во Келн, проценува дека откажувањето на...

Откажување од минатото нема и не може да има

Очигледно дека македонско-бугарското добрососедство, потпишано обострано во 2017 г. заради отворање на македонските евроинтеграции, е заглавено на улицата што види кон ЕУ. Се наоѓаме...

Ќулавковa: Ако се откажеме од нашето минато, ќе оставиме пат за...

Ако се откажеме од нашето минато, не само што ќе бидеме без корени, ќе оставиме пат за Бугарија да каже дека сме бугарско малцинство...

Макрон: Нема да се откажеме од нашите вредности

Франција повторно беше цел на терористички напад, порача францускиот претседател Емануел Макрон во Ница, каде утрото беа убиени три лица. Макрон рекол дека Франција воведува...

ВМРО-ДПМНЕ се откажа од потпретседател на Собранието

ВМРО-ДПМНЕ нема да предложи свој кандидат за потпретседател на Собранието. Ова го соопшти вечерва генералниот секретар на партијата Игор Јанушев и додаде дека уште...

Австралискиот премиер бара откажување на седница поради коронавирусот

Австралискиот премиер, Скот Морисон, побара следната седница на Парламентот, која треба да се случува во август, да биде откажана поради повторно ширење на коронавирусот. Морисон...