Ознака: одговорни

Кого ќе изгори „огнената група“: државни или, пак, партиски функционери, или...

Деновиве актуелни се изјавите на претставниците на таканаречената „огнена група“ во ДУИ, кои се повикуваат на граѓаните, на нивното незадоволство од сработеното на дел...

Трагедијата во Камбоџа отвори прашања за кинескиот градежен бум

Во Камбоџа постои голема загриженост за стандардите на кинеските градежни компании кои вршат градежни услуги, по неодамнешното уривање на зграда во земјата, пренесува „Гардијан“.  Тројца...