Ознака: новозарезени

Србија со рекорден број на новозаразени од почетокот на пандемијата

Србија денеска достигна нов рекорд по бројот на заразени со коронавирус - 18.006 случаи од 39.740 тестирани примероци се потврдени во последните 24 часа,...

За само еден ден нови 17.296 заразени со коронавирус во Индија

Со новиот најголем дневен пораст на бројот на новозаразени од коронавирус од 17.296, Индија се приближи на бројот од половина милион заразени од почетокот...