Ознака: николовски

Награден фонд од 94.000 денари за турнирот во забрзан шах „Опен...

Турнирот ќе се игра во девет кола. Македонскиот репрезентативец Николовски победи на минатогодишниот деветти по ред викенд-турнир, во конкуренција на импозантни 184 учесници Во организација...

Николовски ќе го испита случајот со појавата на никотинските ќесички на...

Продажбата на никотинските ќесички, кои се забранети и за продажба и за увоз низ земјава се уште можат да се најдат и купат. Но,...

ВМРО-ДПМНЕ сериозно ќе ги разгледа следните чекори за тоа дали ќе...

Иако се уште е неизвесно дали најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува во техичката Влада, на чие чело ќе седне Талат Џафери, потпретседателот на...

Мицкоски ќе го предводи Републичкиот изборен штаб за следните избори, соопшти...

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за формирање на Републички изборен штаб за следните избори којшто ќе го предводи претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски,...

За доматите, краставиците и пиперот не се намалуваат увозните давачки во...

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска објасни дека за доматите, краставиците и пиперот не се намалуваат увозните царински давачки во октомври...

Николовски: Лозарите се задоволни од откупната цена, дополнителните субвенции ќе ги...

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска најави дека лозарите ќе ги добијат дополнителните субвенции пред „Св. Трифун“. Според него, тие се задоволни од...

Бугарија не ги почитува јазичните и културните права на Македонците, истакна...

Мислам дека ова е многу важна дебата што ја имаме вечерва. Оваа дебата ќе го постави патот на Советот на Европа за периодот што...

Шахот ми претставува игра, задоволство и професија

Моментна цел ми е да станам велемајстор, бидејќи тоа е највисоката титула во шахот, а дури потоа би размислувал која би била следната главна...

ЕСМ контра ВМРО-ДПМНЕ: Фирмата што ја предложи Мицкоски за набавка на...

Фирмата предложена од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за набавка на природен гас, никогаш не достави комплетна документација и не ги приложи потребните референци...

Со буџетот за 2023 година обезбедуваме средства за најголемата реформа во...

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски информира дека на денешниот состанок со младите фармери од Национална федерација на фармери (НФФ) уште еднаш биле потврдени придобивките...