Ознака: Неготино

Прегазен пешак во Неготино, починал на местото на несреќата

Денеска во 12.25 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на паркинг простор на улица „ЈНА“ во Неготино, товарно возило „мерцедес“ со скопски регистарски...

Полицијата привела наставничка од Неготино, психички малтретирала ученици

- Вчера во 17.30 часот полициски службеници од ОВР Неготино ја лишиле од слобода 48 годишната  Т.Ј.С. од Неготино, наставничка во училиште во градот,...

Кривична пријава против две лица од Неготино за сторено кривично дело...

Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе при Сектор за криминалистички истраги во Одделот за сузбивање на организиран и сериозен...

Стојанов: Повторно пожар во Гоцева шума, постои сомнеж дека некој намерно...

Повторно има пожар во Гоцева шума кај Неготино. Постои сомнеж дека некој намерно ги пали боровите дрвца, изјави попладнево за МИА неготинскиот градоначалник Горан...

Авион на ДЗС интервенира на пожарот кај Неготино

Авион на ДЗС интервенира на пожарот кај Неготино, соопштија од ЦУК. - Авионот „Ер трактор" на ДЗС полетал и ја погодил со вода токму локацијата...

Гори Гоцева шума кај Неготино, авион на ДЗС секој момент ќе...

Гори Гоцева шума кај Неготино, на терен интервенираат...

Ѓоко Ѓорчев со пријателите одржа концерт во родниот град: Незаменливо е...

Познатиот македонски пејач на забавана музика Ѓоко Ѓорчев, се уште е под импресии од неодамнешниот концерт што заедно со своите пријатели го одржа под...

Ѓоко Ѓорчев им подари ноќ за паметње на своите неготинчани

Мојот живот и го посветив на музиката, но не жалам, а особено не по саботниот концерт на кој им пеев на моите неготинчани. Поминав...

Ѓоко Ѓорчев в сабота ќе одржи концерт во Старата чаршија во...

Под слоганот „Неготино за својата легенда и Ѓоко Ѓорчев за својот град“, в сабота со почеток во 19 часот, закажан е концерт по повод...

Приведен маж од Неготино баран со потерница

Полициски службеници од ОВР Струга денеска во 02:30 часот го лишиле од слобода С. Д. (30) од Неготино, за кого била издадена наредба –...