Ознака: Неверојатна

Неверојатна ефикасност во првото коло на трите европски купа

Во воведните 48 меча од групната фаза, 96-те тима постигнаа 157 гола, што е просек од 3,27 погодоци по натпревар Фудбалските клубови во трите европски...

Неверојатна шпанска европска фудбалска доминација на деценијата

Репрезентациите на Шпанија од 2010 година освоија 20 европски титули од можни 57, а клубовите 26 трофеи од 56, во куповите на УЕФА, сето...