Ознака: Насер Зибери

Зибери: Повеќе од 20 отсто од затворениците се зависници од дрога

Повеќе од 20 проценти од затворениците во казнено-поправните установи во Македонија се зависници од дрога, односно 476 од вкупно 2.118 затвореници страдаат од нарушувања...

Зибери ја посочи ситуацијата на лицата без државјанство како апсурдна

Дел од лицата родени во Македонија пред прогласување на независноста во 1991 година се уште не го решиле проблемот со државјанскиот статус, а притоа...

Новиот омбудсман Насер Зибери даде свечена изјава во Собранието

Новоизбраниот народен правобранител, Насер Зибери даде свечена изјава пред претседателот на Собранието, Талат Џафери. Зибери беше избран за омбудсман на седница во Собранието минатиот месец. Тој...

Собранието го избра Насер Зибери за народен правобранител

Иако Насер Зибери не успеа да стане да стане првиот премиер Албанец, се избори за функцијата Народен правобранител. Го предложи ДУИ, а Собранието го...

Насер Зибери е кандидат за народен правобранител

Насер Зибери со седум гласа „за“ е утврден за предлог-кандидат за народен правобранител, на предлог на ДУИ, додека Собраниската Комисија за прашања на изборите...

Зибери: До 20.000 евра за сите млади за купување стан и...

Кандидатот за прв премиер Албанец, Насер Зибери, ги посети младите семејства со кои разговараше за проблемите со кои се соочуваат. - Нашите заложби во овој...

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик е прашање на еднаквост

Кандидатот за премиер Насер Зибери и носителот на листата изборната единица два, Арбр Адеми, денеска, во дворот на училиштето „Хасан Приштина“ во Чаир, остварија...

Зибери ги повика Заев и Мицкоски на телевизиска дебата

Откако ја претстави агендата за првите 100 дена како премиер Албанец, Насер Зибери ги повика своите македонски политички противници на јавна дебата на ТВ:...

Зибери: Ќе воведеме социјална пензија за сите жени кои што немаат...

Кандидатот за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денес во паркот Чаир претстави една од своите заложби за првите 100 дена како Премиер. Тој им...

Мултиетничка химна и задолжителен албански јазик, вети Зибери

Кандидатот за премиер на ДУИ, Насер Зибери, пред Владата претстави дел од програмата. Во своето обраќање тој истакна дека неговиот план е непартиски и...