Ознака: навреди

Бајден го нарече Путин „луд кучкин син“, Кремљ го оцени како...

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече „луд кучкин син“ шефот на руската држава Владимир Путин. На состанокот со донаторите на Демократската партија во Сан...

До кога ЕУ ќе ги толерира властите во Софија за едни...

Очигледни се двојните стандарди на бугарската држава. Имено, Софија при квалификациите и третманот на учесниците во двата познати инциденти, предизвикани со „значително количество алкохол“...

Бугарско МНР: Јавните изјави со кои се навредува Македонија, не се...

Јавните изјави со кои се навредува или провоцира Македонија се апсолутно неприфатливи и контрапродуктивни и тие не го претставуваат официјалниот став на бугарската држава...

Во божиќната честитка Трамп ги навреди Бајден, демократите и ФБИ

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп вчера објави „Божиќна честитка“, во која ги нарече демократите „левичарски марксистички радикали кои се обидуваат да ја уништат земјата“...

Каракачанов: Македонските интелектуалци се како „магаре на мост“

Красимир Каракачанов, претседател на ВМРО-БНД и бугарски министер за одбрана, продолжува со својата контроверзна ретокрика и навреди. Во интервјуто за бугарската телевизија „БНТ“ тој...

Германија го прекори Ердоган за навредите упатени кон Макрон

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, ги осуди изјавите на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган упатени за неговиот француски колега Емануел Макрон. - Личните...

Караџовски: Комисијата ќе работи до последната капка пот

Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови...

МНР им се извини на корејските мисионери што беа навредувани во...

Државниот секретар Зоран Попов денеска во Министерството за надворешни работи ги прими и упати извинување до претставниците на невладина организација од Република Кореја кои...

Вокабулар наштелуван само на навреди и расправања

Во земјава, но и во регионот, веќе со години нема суштинска дебата на која ќе се дискутира за одреден проблем, во која ќе се...

Регионалната платформ ги осуди заканите и навредите врз новинарките во Македонија

Регионалната платформа на Западен Балкан за застапување на слободата на медиумите и безбедноста на новинарите, која претставува повеќе од 8.000 члена, остро ги осудува...