Ознака: милијардер

Американски милијардер случајно признал убиство

Американскиот милијардер Роберт Дурст вчера беше прогласен за виновен пред судот во Лос Анџелес за убиство на неговата најдобра пријателка Сузан Берман во 2000...

Закерберг и Безос профитираа во исчекување на победникот на американските избори

Американските 167 милијардери вчера заработија 57,4 милијарди долари, кога инвеститорите ја зголемија вредноста на акциите, со што си го наплатија трудот од заложбите во...

Меси стана вториот фудбалски милијардер

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, стана вториот фудбалски милијардер по неговиот стар ривал Кристијано Роналдо, тврди американскиот магазин „Форбс“. Според „Форбс“, Меси сега има заработено...

Тајлер Пери е најновиот холивудски милијардер

Тајлер Пери е новиот холивудски милијардер, ова го обелодени престижниот магазин „Форбс“, кој нето-вредноста на Пери ја процени на над една милијарда долари. Магазинот...

Кристијано Роналдо е третиот спортист милијардер

СПОРЕД „ФОРБС“ Роналдо е првиот од тимските спортови со таква заработка во кариерата (претходно тоа го остварија голферот Вудс и боксерот Мејведер). „Форбс“ предвидува дека...

Милијардерот што се пофали со изолацијата на суперјахта бргу зажали

Милијардерот Дејвид Гефен објави фотографија од јахтата каде што го поминува времето во изолација, но потоа тој бил толку навредуван што го деактивирал Инстаграм. „Вчера...

Јапонскиот милијардер ја откажа потрагата по „лунарна љубов“

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава ненадејно го откажа огласот за пронаоѓање на партнерка што ќе го придружува на патувањето до Месечината, и покрај големата заинтересираност...

Синот на руски милијардер се обидува да успее без богатството на...

Никој не знае дека Александар Фридман е син на 11-иот најбогат човек во Русија. Тој изнајмува двособен стан на периферијата на Москва за 500...

Милијардерот ги погреба своите деца кои беа убиени во Шри Ланка

Данскиот милијардер, Андерс Холч Повлсен, заедно со семејството ги погреба своите три деца кои беа убиени во терористичките напади за Велигден во Шри Ланка. На...

Бил Гејтс повторно со богатство над 100 милијарди долари

Состојбата на основачот на компанијата „Мајкрософт“, Бил Гејтс надмина 100 милијарди долари. Тоа се случува првпат од 1999 година, пишува „Форбс“. – Состојбата на Бил...