Ознака: милијардер

Сопругот на актерката Селма Хаек ќе даде 100 милиони евра на...

Францускиот милијардерот Франсоа -Анри Пино соопшти дека неговото семејство ќе даде 100 милиони евра помош за обнова на катедралата. -Мојот татко и јас одлучивме...

Сомнителен пакет доби и милијардерот кој бараше импичмент на Трамп

Сомнителен пакет испратен е и до демократот Том Стејер, познат по тоа што претходно бараше импичмент за претседателот Доналд Трамп. Американските власти приведоа и подигнаа...

Кинески милијардер осуден на казна затвор, поткупувал претставници на ОН

Казна затвор од четири години поради подмитување на претставници на Обединетите нации(ОН) му е изречена денеска на кинескиот милијардер Инг Лап Синг. Казната му ја...

Милијардерот Бафет купи уште 75 милиони акции на Епл

Милијардерот Ворен Бафет, односно неговиот фонд Беркшир хатавеј, купи уште 75 милиони акции на Епл (Apple). Со тоа овој бизнисмен дополнително го зголеми својот удел во...