Ознака: Меѓународна заедница

Меѓународната заедница со јасна поддршка за референдумот

Во пресрет на референдумот на 30 септември денеска на средби во Скопје се генералниот секретар на НАТО Јанс Столтенберг и министерот за надворешни работи...