Ознака: Мечеви

Се тестираат нови правила за забрзување на тениските мечеви

Промените треба да го забрзаат форматот на турнирот, да го подобрат искуството на гледачите и да ги збогатат податоците и аналитиката за тенисерите, тренерите...

Како се прави распоредот на мечевите во Премиер-лигата?

ФУДБАЛ Раниот почеток на сезоната значи дека наидовме на повеќе барања од клубовите од вообичаено. Не можете да ги задоволите сите, вели Томпсон, кој работи...

Решавачки мечеви за Италија, Франција, Шпанија…

Во следните седум дена ќе бидат познати сите 10 директни учесници на СП 2022 од Европа и 12-те селекции што ќе играат во баражот...

Мбапе: Не сум тука за да се кријам, сакам вакви мечеви

Обожавам да играм против најдобрите играчи на светот, изјави Мбапе по победата на ПСЖ на првиот меч со Баерн, во дуелот што го обележија...

Мечеви без публика, но со картонски гледачи и со вештачка врева?

Борусија М. за 19 евра на своите навивачи им нуди „картон“ со нивниот лик на трибините, а нешто слично ќе може да добијат и...

Пред да се врати, фудбалот ќе треба да помине низ три...

Нема сомнение дека натпреварите ќе се играат зад затворени врати, така што организаторите на мечевите треба да развијат медицински протоколи, протоколи за обука, протоколи...

Седум дена спортските мечеви да се играат без публика

Владата им препорача на организаторите на спортските настани сите спортски натпревари до 6 март да се играат без публика како една од основните мерки...

Брестовац: Мечевите што следуваат се многу битни

Со оглед на тоа што ја имаме базата на играчи што ќе го понесат најголемиот товар, преку тренинзите и пријателските мечеви ќе се обидам...

Расте интересот за преноси на мечеви од ЛШ

Натпреварите од ракометната Лига на шампионите (ЛШ) стануваат сѐ поинтересни за ТВ-куќите што вршат директен пренос од натпреварите од елитното натпреварување. Според Европската ракометна...

ФИФПРО бара одложување мечеви при екстремна топлина

Светскиот сојуз на фудбалери (ФИФПРО) вели дека е време да престанат да се играат натпревари во екстремна жештина, објави „Ројтерс“, и побара од Светската...