Ознака: менаџери

Кејн: Привилегија е да се работи со Мурињо, еден од најдобрите...

Мурињо сака да победува, тука е за да победува со Тотенхем. Сезонава нема можности за освојување трофеи, но во следната тоа му е целта....

Кокаин купувале менаџери на кафе-барови, адвокати, банкари, административци…

Според извештај на мвр Воглавно Македонија се користи како транзитна земја за кокаинот и во помал број случаи како крајна дестинација. Заплената на наркотични средства...

Легендарната генерација на Манчестер јунајтед од 1992 година – каде се...

Изминаа скоро 30 години откако првпат на сецената се појави легендарната генерација на Манчестер јунајтед. На „класата“ од 1992 година и припаѓаат одличните Дејвид...

Менаџери на Модриќ переле пари во Република Српска

Парите од договорот на капитенот на хрватската репрезентација Лука Модриќ со Реал Мадрид се префрлени на банкарски сметки во Република Српска, а зад финансиските...

Кои се менаџерите пробивачи на мраз во Англија?

Менаџерите-шампиони на Англија што во нешто биле први се, меѓу другите, Садел, Ремзи, Далглиш, Фергусон, Венгер, Пелегрини... Манчестер сити ја освои петтата титула фудбалски првак...