Ознака: Меморијалните гробишта

Погребот на Џорџ Флојд се одржува додека протестите продолжуваат

Во Хјустон почна погребот на Афроамериканецот Џорџ Флојд кој пред две недели беше убиен за време на полициско апсење. Во црква во Хјустон се собраа...