Ознака: Макпетрол

Алкалоид рекoрдер според освоени домaшни титули, Макпетрол според трофеи во низа?

Шахистите на Алкалоид имаат 24 домашни титули, а кугларите на Макпетрол 22, од нив 21 во низа. На оваа необична листа се и, на...

Бислимовски: Проблемот со „Макпетрол“ е надминат, ќе достави понуди до сите...

Проблемот со „Макпетрол“ е надминат и компанијата ќе си доставува понуди во текот на следните денови до сите потрошувачи, изјави претседателот на Регулаторната комисија...

„Макпетрол“ го демантира Бектеши, премиерот уверува дека парно и гас ќе...

Компанијата „Макпетрол“ денеска преку соопштение ја демантираше изјавата на министерот за економија Крешник Бектеши дека оваа компанија има монополска позиција на пазарот со природен...

„Макпетрол“ беа известени за преговорите на државата, тврди Бектеши

„Макпетрол“ беа известени за преговорите на државата со „Булгартрансгас“. Ме зачудува фактот што вчера одржале состаноци со надлежните институции, ги разговарале сите услови кои...

„Макпетрол“ нема да увезува и испорачува природен гас до потрошувачите

„Макпетрол“ АД Скопје ја известува јавноста дека од 1 јануари 2023 година, компанијата нема да увезува и да им испорачува природен гас на своите...

Макпетрол најави намалување на цените на природниот гас и метанот за...

„Макпетрол“ АД Скопје соопшти дека согласно договорот со „Гаспром експорт“, како и движењето на цените на светските берзи, природниот гас за месец декември ќе...

„Макпетрол“ во ноември нема да доставува гас за топланите Исток и...

„Макпетрол“ АД во ноември нема да доставува природен гас за потребите на топланите Исток и Запад во Скопје со кои стопанисува АД ЕСМ. Како што...

Макпетрол 12-ти, а Вардар 14-ти на купот НБЦ

КУГЛАЊЕ Меѓу 25 екипи од 14 држави, во полуфиналето се пласираа романски Клуж, хрватски Задар и германските екипи Брејтенгубах и Халбергмос Актуелниот првак на Македонија, Макпетрол,...

Макпетрол и Вардар со високи амбиции

КУГЛАЊЕ - КУП НА НБЦ Резултатот во Бачка Топола покажа дека можеме да се носиме и со многу поквалитетни екипи, вели кугларот на Вардар, Дарко...

Горивата поскапуваат, „Макпетрол“ ја намали цената на природниот гас и на...

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, дизелот поскапува за 1,5, а екстра лесното масло за домаќинството...