Ознака: македонско знаме

Го прифативме извинувањето на Австралија за македонското знаме, вели Ковачевски

Премиерот Димитар Ковачевски истакна дека Австралија се извини за ставањето на македонското знаме меѓу забранетите знамиња за снимање на Австралија опен и смета дека...

Забранетото македонско знаме на Австралија опен било ненамерна грешка, соопшти МНР

По објавувањето на веста дека државното знаме на Македонија се најде во групата на „забранетите” знамиња на тенискиот гранслем-турнир Австралија опен, меѓу кои се...

Македонското знаме на „црна листа“ на Австралија опен?

Државното знаме на Македонија се најде во групата на „забранетите” знамиња на  тенискиот гранслем-турнир Австралија опен, меѓу кои се руското, белоруското, палестинското и израелското,...

Кревањето на македонско знаме на грчко училиште ги разгневи австралиските Грци

Истакнувањето на македонското знаме на грчкото училиште Оукли Грамар во Австралија, по повод Денот на независноста на Македонија - 8 Септември, предизвика остри реакции...

Македонското знаме и Елмас на промоција на календар на Наполи

Иако ситуацијата во калчолигашот Наполи е далеку од идеално – клубот игра очајно во Серија А, го сменија и тренерот Карло Анчелоти, сепак пред...

Позицијата на македонското знаме меѓу обележјата на големите сили не е...

Наши известувачи од Лондон Јасминка Павловска  Маја Јаневска-Илиева Македонското знаме е помеѓу 30-те развиорени знамиња на улицата Мол во Лондон, која води до Бакингемската палата....