Ознака: лого

Сината птица оди во историјата, Маск го смени логото на Твитер

Илон Маск го објави новото лого на Твитер, избирајќи „минималистички арт деко“ симбол Х како дел од ребрендирањето на платформата. Утрово корисниците на социјалната мрежа...

„Твитер“ наскоро ќе биде со ново лого

Сопственикот на Твитер, милијардерот Илон Маск, изјави дека неговата социјална мрежа наскоро ќе го промени своето лого, пренесоа светските агенции. Во нов твит на неговиот...

УЕФА го објави логото за ЕУРО 2024 – 55 знамиња обединети...

УЕФА го објави официјалното лого на Европското првенство во 2024 година, кое за разлика од овогодишниот европски шампионат, ќе се оддржи само во една...

Промовирано логото на СП 2022

Во главниот град на Катар, Доха, и во 27 други поголеми градови низ целиот свет беше претставено логото за 22. Светско првенство (СП) во...