Ознака: лион

По шлаканицата, Макрон го гаѓаа со јајце

Францускиот претседател Емануел Макрон е погоден со јајце за време на посетата на Меѓународниот саем за хотели во градот Лион. Kaко што може да се види...

Застрелан грчки свештеник пред црква во Лион

Повторно пукање во Франција. Во тек е потера во францускиот град Лион, каде вооружено лице пукаше и повреди грчки православен свештеник пред црква, а...

Закани за обезглавување до претседател на општина во Франција

Претседателот на општина Брон во Лион, Жереми Брод, денеска доби закани за обезглавување. Графити „Жереми Брод, ќе ти ја отсечеме главата“ и навредливите пораки испратени...

Жена се заканувала дека ќе се разнесе на железничка станица во...

Желелезничката станица Пар-Диу во Лион е евакуирана поради пријава за бомба, а во тек е полициска акција, соопшти полицијата, додавајќи дека едно лице е...

Отфрлениот талент од Премиер-лигата стана ѕвезда во европскиот поход на Баерн

Серж Гнабри (24) денес можеше да биде ѕвезда на англиската Премиер-лига, но неговиот фудбалски пат исполнет со свиоци го одведе до Баерн каде што...

Неуспесите на „граѓаните“ во ЛШ го претворија тактичкиот гениј во измамник

Прославениот тренер Пеп Гвардиола не успеа со Манчестер сити да стигне до полуфиналето во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) и во четвртиот обид откако...

Револуционерна идеја на претседателот на Лион за завршување на сезоната

Жан Мишел Ола, претседател на францускиот фудбалски клуб Лион, не сака сезоната да биде откажанa. Тој испратил документ од 23 страници до француската лига,...

Лион ќе навива за Челси

Третопласираниот тим во фудбалското првенство на Франција, Лион, ќе навива за Челси во утрешното финале на Лига Европа (ЛЕ), затоа што Челси со триумф...

Најмалку осум повредени при експлозија на бомба во Лион

Најмалку осум лица се повредени при бомбашки напад во централен Лион, соопштија француски официјални лица. Експлозијата се случила околу 17.30 часот во пешачка зона...

Лион пресилен за Барселона, Андонова европски вицепрвак

Во финалето на женската Лига на шампиони во Будимпешта, Лион ја совлада Барселона (4-1), тимот на македонската интернационалка Наташа Андонова Македонската фудбалска интернационалка во дресот...