Ознака: лажни пасоши

Грчката полиција разби криминална организација што нелегално издавала грчки пасоши

За 30.000 евра од документ, странски државјани со тешко криминално досие, добивале оригинални грчки пасоши или лични карти или било каков друг документ преку...

Поднесено обвинение за лажните пасоши

Скопското Обвинителство поднесе обвинителен предлог против 11 лица во врска со лажните пасоши. Со поднесениот предлог, 10 лица се обвинети за злоупотреба на службена...

Чулев бара одговорност од Спасовски за лажните пасоши

Ексминистерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, му порача на актуелниот прв човек на МВР, Оливер Спасовски, да си поднесе оставка по случајот со издавањето...

Спасовски: 215 лажни пасоши завршиле кај членови на криминални групи

Девет лица се приведени под сомневање дека изработувале пасоши за криминалци што биле барани и со меѓународни потерници. Едното лице не е пронајдено во...