Ознака: Кристијан Вигенин

Политичарите во Скопје да се воздржат од изјави што не водат...

Потпретседателот на бугарското Собрание, Кристијан Вигенин денеска ги повика властите и партиите во земјава да се воздржат од изјави кои не водат кон решавање...

Најавата на Петков за менување на ставот кон Македонија наиде на...

Бугарскиот премиер Кирил Петков во интервју за британски „Фајненшл тајмс“ даде сигнал дека Бугарија ќе го смени ставот што ја блокира кандидатурата на Македонија...