Ознака: кристијано роналдо

Македонија се справи со Роналдо, но Португалецот ја избегна судбината на...

Кристијано Роналдо со Португалија ќе игра во Катар, за разлика од Мохамед Салах (Египет) и Дејан Кулушевски (Шведска) кои во баражот не успеаја да...

Македонското славје во Палермо е предупредување за Роналдо

Македонските херои го предупредија Кристијано Роналдо (37) дека тој и Португалија се следни, откако го елиминираа европскиот фудбалски првак Италија од баражот за пласман...

Кристијано Роналдо со два гола се врати на „Олд Трафорд“

Кристијано Роналдо со два гола беше најзаслужен за победата на Манчестер јунајтед над Њукасл од 4-1, во неговото враќање на „Олд Трафорд“ откако летово...

Роналдо одново ќе го носи дресот со бројот седум во Манчестер...

ФУДБАЛ - АНГЛИЈА Кристијано Роналдо ќе го носи дресот со бројот седум во англискиот фудбалски премиерлигаш, Манчестер јунајтед, потврди клубот, пренесе „Би-би-си“. Роналдо ќе го...

Нов голгетерски рекорд на Роналдо

ФУДБАЛ Роналдо сега има 111 гола за Португалија, што е светски рекорд, а тој веќе е најдобар стрелец во ЛШ (134 гола), на ЕП (14...

Роналдо ги минал лекарските прегледи пред приклучувањето на Манчестер јунајтед

Кристијано Роналдо успешно ги минал медицинските прегледи и ги договорил условите за двегодишен договор со Манчестер јунајтед. Медицинските прегледи биле извршени во Португалија. Роналдо...

Еден потег на Роналдо ја чинеше „Кока-Kола“ четири милијарди долари

Гестот што го направи Кристијано Роналдо на прес-конференцијата пред натпреварот од Европското првенство помеѓу Португалија и Унгарија, уште еднаш покажа колкава моќ имаат фудбалските...

Роналдо стана најдобар стрелец во историјата на европските првенства

Кристијано Роналдо стана најдобриот стрелец во историјата на европските првенства со двата гола постигнати во победата на актуелниот европски првак Португалија над Унгарија од...

Роналдо е негативен на ковид-19, се враќа в недела

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо доби зелено светло да се врати во својот тим откако имаше негативен тест на ковид-19, потврди италијанскиот клуб на...

Кристијано Роналдо заразен со коронавирус

Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус и ќе го пропушти натпреварот на Португалија во рамки на Лигата на нации против Шведска в среда. Според Португалската...