Ознака: костарика

Женски судиски тим првпат ќе води меч на едно СП за...

Стефани Фрапар од Франција ќе биде главна судијка на средбата Костарика - Германија во групата Е, а ќе ѝ помагаат Бразилката Неуза Бак и...

Костарика третпат во низа ќе игра на СП

ФУДБАЛ Костарика е последната, 32. селекција што се квалификува за фудбалското Светско првенство (СП) годинава во Катар, по победата над репрезентацијата на Нов Зеланд со...

Над пет тони кокаин пронајдени во Костарика

Властите во Костарика соопштија дека заплениле над пет тони кокаин, што е најголема таква заплена во оваа централноамериканска земја. Министерството за јавна безбедност на Костарика...

Во Костарика откриени и запленети два тони кокаин

Полицијата во Костарика откри и конфискува два тона кокаин скриени во четири ниско буџетни чамци, 80 наутички милји од брегот. Во акцијата уапсени се...

СП: Србија славеше против Костарика

Репрезентацијата на Србија денеска оствари победа против Костарика на својот прв натпревар на Светското првенство 2018. Србите запишаа минимална победа од 1:0. Единствениот...