Ознака: квалитет

„Санитарниот квалитет“ на минералните води на „Нестле“ не е загарантиран?!

Според информациите на „Франсинфо“ и на „Ле монд“, Националната агенција за безбедност на храната, животната средина и здравјето при работа (АНСЕС) во средината на...

Како да го подобрите квалитетот на сонот

Будењето во текот на ноќта е нормален дел од процесот на спиење, но на многу луѓе им предизвикува проблеми бидејќи не успеваат да заспијат...

Во кичевско есенската печурка е со лош квалитет и во помали...

Печуркарите од кичевско со нетрпение го очекуваа резултатот од интензивните врнежи од дожд во претходните две недели, за конечно да имаат солидна есенска реколта,...

Кузмановски: Освоените балкански медали се репер за квалитет

Задоволен сум од настапот на сите македонски натпреварувачи, вели селекторот КАРАТЕ - ПО БАЛКАНИЈАДАТА ВО БЕЛГРАД Македонската карате-репрезентација на неодамнешната Балканијада за сениори во Белград (Србија),...

Анчелоти: Победа благодарение на нашиот квалитет, посветеност, историја

Постигнавме нешто што никој не го очекуваше од нас во почетокот на сезоната. Многу сме среќни. Бев многу уверен, бидејќи го знам односот на...

Предизборни калкулации наместо избор на квалитет

Според аналитичарите и правниците, повторната примена на принципот на провлекување измени на Изборниот законик на „мала врата“ испраќа порака за несериозен однос на политичарите...

Квантитетот на нуклеарното оружје намален, но расте квалитетот

ЗАГРИЖУВАЧКИ ИНФОРМАЦИИ ОД ИСТРАЖУВАЊЕТО НА МЕЃУНАРОДНИОТ ИНСТИТУТ ЗА МИР (СИПРИ) ОД СТОКХОЛМ Меѓународниот институт за истражување на мирот (СИПРИ), со седиште во Стокхолм, во својот...

За првпат квалитетот на пакуваните минерални води ќе се испитува со...

Секторот за санитарна контрола при ЈП Водовод и канализација – Скопје во рамките на ИСО 17025 на почетокот на месец мај 2021 со последната...

Неделен лабораториски извештај за квалитетот на водата

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ - Скопје, заради подобра информираност на граѓаните на Скопје, го објавува неделниот извештај за квалитетот и безбедноста на водата...

Имаме искуство и квалитет за триумф

Селекторот Игор Ангеловски вели дека тоа ќе биде сосема поинаков дуел од претходните два против Грузијците есенва во Лигата на нациите, кои завршија без...