Ознака: кацарска

ВМРО-ДПМНЕ: Кацарска служеше како судски портпарол на СДС и ДУИ

Кога Кацарска напушта раководна позиција, тоа е празник за правдата. Жената која чувствуваше исполнетост во спроведувањето политички нарачки преку драконски казни за политичките конкуренти...

Импровизиран кревет и нож најдени во гаражата на Добрила Кацарска

Во подземна гаража на зграда во Центар пронајдени се импровизиран кревет и кујнски нож на гаражаното место на претседателката на Уставниот суд, Добрила Кацарска. Од...

Пет иницијативи поднесени до Уставниот суд за личните карти, возачките дозволи...

Пет иницијативи се доставени до Уставниот суд за лични карти, возачки дозволи и пасоши и толку предмети се веќе оформени. Иницијативите се однесуваат на...

УПОЗ ги повика Кацарска и Бесими да најдат решение за запрената...

Вработените во Министерството за финансии денеска го продолжија протестот против времената мерка на Уставниот суд за запирање на исплатата на надополнувањето на платата за...

Кацарска е изненадена од носењето на измените на Кривичниот законик

Претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска денеска присуствуваше на одбележувањето на денот на независноста во градскиот парк во Скопје, каде што на барање на...

Кацарска: Денешниот празник е потсетник за одговорноста и личниот придонес на...

Претседателката на Уставниот суд, Добрила Кацарска по повод 8 Септември – Денот на независноста, во свое лично име и во име на Судот упати...

Кацарска: Со воведување уставна тужба ќе се отвори можноста граѓаните побрзо...

Претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска на денешниот работен состанок со претседателите на државата, Собранието и на Владата, Стево Пендаровски, Талат Џафери и Димитар...

Кацарска бара од Џафери итно да се изберат уште четворица уставни...

Претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска денеска испрати писмо до претседателот на Собранието, Талат Џафери во кое изрази загриженост за состојбата со намалениот број...

Кацарска тврди дека нема политички притисок врз Уставниот суд

Најголем дел од новопримените предмети оваа година, информира Кацарска, се однесуваат на оценка на уставноста или законитоста, десет се барања за заштита на човековите...

Кацарска повторно го осуди Поповски на девет години затвор

Судијката Добрила Кацарска попладнево повторно го осуди на казна затвор од 9 години поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски, откако лани во декември скопска...