Ознака: Карпош

Општина Карпош демантира дека издала одобрение за забавниот парк кај „Борис...

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение за...

Приведена скопјанка, претрес во Карпош, пронајдена дрога

Синоќа во 23 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје ја лишиле од слобода М.К. (54) од Скопје, соопштија денеска...

Два протеста против изградба на висококатниците во скопски Карпош

Два протеста се одржаа денеска против најавената изградба на станбените висококатници на просторот зад бензиската пумпа на „Макпетрол“ во скопски Карпош. Едниот се одржа...

АХВ: Салмонела нема ниту во храната, изворот на заразата дополнително ќе...

Лабораториските резултати од испитаната храна земена од централниот магацин на „Ванила Фуд” што се наоѓа во ОУ „Димо Хаџи Димов” се со уреден наод,...

ДЗСИ ќе ги отвори кујните во шест училишта во Карпош, по...

Негативни се резултатите по појавата на салмонела кај ученици од дел во основните училишта во Карпош. Ова го покажале резултатите по направениот вонреден инспекциски...

Отровна материја расфрлена на улиците во општина Карпош

Отровна материја е расфрлена меѓу комплексот згради на крстосницата меѓу улицата „Варшавска“ и „8 Септември“ во општина Карпош, информира Регионалниот центар за управување со...

Поради салмонела, инспекции на АХВ во сите училишта во Општина Карпош,...

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) во соработка со Државниот санитарен и здравствен инспекторат и стручни лица од Центарот за јавно здравје, спроведуваат вонреден...

Триумф и нови рејтинг-поени за Никола Николовски

Во конкуренција на импозантни 184 учесници, Николовски имаше ист број поени колку и искусниот велемајстор Кирил Георгиев, но го освои трофејот поради подобриот дополнителен...

Планирал да го убие и чичкото, определена мерка притвор за лицето...

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела „убиство“. Како...

Извршен увид за убиството на мајката и бабата во Карпош

Јавен обвинител од Основното јавно обвнителство Скопје извршил увид на лице место во стан на улица „Рузвелтова“ во скопската населба Карпош, каде, според првичните...