Ознака: Канзас сити

Канзас сити на Андоновски води и е непоразен по девет кола

ПРВЕНСТВО НА САД ЗА ФУДБАЛЕРКИ Канзас сити на македонскиот тренер Влатко Андоновски забележа нова победа во првенството на САД за фудбалерки, остана непоразен сезонава и...

Победа на Канзас сити на Андоновски во првиот меч од сезоната

Канзас сити карент победи во својот прв натпревар под водство на Андоновски, поранешен селектор на репрезентацијата на САД, пред полн стадион, за кој клубот...

Едно лице загина, триесетина повредени на славеничката парада во Канзас Сити...

Едно лице е убиено, а триесетина се повредени во пукотниците за време на парада на Канзас Сити Чифс, победниците на Супербоул-натпреварот во НФЛ-лигата во...

Канзас Сити со неверојатен пресврт триумфираше во 57. Супербоул

Канзас Сити ја освои титулата во американската професионална НФЛ лига, триумфирајќи синоќа во 57. издание на Супербоул, а до својата втора титула во последните...

Канзас сити по долго чекање е првак во американски фудбал

Канзас сити го совлада Сан Франциско со 31-20 во 54-от Супербоул на НФЛ (лига во американски фудбал) и го освои трофејот „Ломбарди“ по пауза...