Ознака: исчезнато лице

Стотици лица и дронови трагаат по исчезнатото девојче во Бор, се...

Трае потрагата по двегодишнотот девојче кое исчезна вчера околу 13.45 часот во приградската населба Бањско Поље, недалеку од Бор во Србија. Данка Илиќ во...

Двасет и деветгодишник од Струмица е исчезнат со денови, семејството бара...

Дваесет и деветгодишниот Марко Давчев од Струмица е исчезнат речиси една недела. Полицијата трага по него, откако неговиот татко пријавил дека последен пат го...

МВР објави фотографија од Вања Ѓорчевска во регистарот на исчезнати

Министерството за внатрешни работи (МВР) со фотографија и опис ја објави Вања Ѓорчевска во регистарот на исчезнати лица на Македонија. - Ѓорчевска Вања, татко Александар,...

Продолжува потрагата по исчезнатото лице од Теново

Регионалниот ЦУК Тетово, известува дека и денеска (10.8.2O23 година) беа реализирани активности за потрага по исчезнатото лице од село Теново, Општина Брвеница, коешто за...

„Тигрите“ ја прекинаа потрагата по исчезнатото лице во Вардар поради временските...

Тимот нуркачи на МВР од Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ поради временските услови попладнево ја прекина потрагата по лицето кое утрово скокна во водите на...

Потрагата по Петар продолжува откако десет дена нема трага

Десетти ден нема никаква трага од 10-годишниот Петар кој исчезна од селото Врпско, Мариово. На Петар му се губи секаква трага попладнето, по 16...

Државни служби, спелеолози и доброволци веќе седми ден трагаат по Петар

Припадници на државните служби, спелеолози и доброволци ја продолжуваат потрагата по десетгодишниот Петар кој исчезна минатиот петок во Врбско, Прилепско. Спасувачките тимови и денеска се...

Разговарано со семејството на исчезнатиот Петар во предистрагата на прилепското обвинителство

Прилепското Основно јавно обвинителство отвори предистражна постапка за исчезнувањето на десетгодишниот Петар Џ. Како што информираат од Обвинителството обезбедени се изјави од двајцата родители...

Полицијата трага по 14-годишно девојче од Кривопаланечко

Вчера во 15.10 часот во Полициската станица Крива Паланка, Д.С.(57) од с.Узем, Кривопаланечко, пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна ќерка Т.С.(14). Се...

Мајка трага по малолетните ќерки кои исчезнале од Инџиково

Во СВР Скопје, Х.А.(37) од Скопје, вчера пријавила дека на 17 јули во 19 часот од семејниот дом во селото Инџиково се оддалечиле нејзините...