Ознака: интервју

Коѕијас: Дојде моментот да се каже големото „да“ или големото „не“

Мислам дека доаѓа моментот да го кажеш големото „да“ или големото „не“ и ги разбираш тешкотиите што се наоѓаат пред тебе, вели министерот за...

Земјите што се главен извор на тензии и војни да се...

ИНТЕРВЈУ: Хосеин Карими, амбасадорот на Исламска Република Иран во Република Македонија Глобалните случувања околу Иран и релациите со САД деновиве се во фокусот на вниманието...

Димитров: Во идеално сценарио решение за името за два до три...

Во идеално сценарио решение за спорот со името може да се постигне во наредните два до три месеца, а итноста за решение е диктирана...

Снимка од досега необјавено интервју со Меша Селимовиќ

Повеќе го ценам напишаниот збор, отколку својот, се зборовите со кои почнува снимката од интервјуто со Меша Селимовиќ, кое досега не било објавено. Во емисијата...

Дани Димитровска, пејачка: Време е да престанеме со билдање погрешни вредности

Избирам презентирање на вистинската себе, по секоја цена. Таму нема брза заработувачка, нема популарност прекуноќ, нема влијателни другари, но има љубов. Ја кревам вреќата...