Ознака: Илон

Илон Маск повторно најбогат во светот

Според индексот на милијардери на „Блумберг“, шефот на „Тесла“ и „Твитер“, Илон Маск, се врати на врвот на листата на најбогати луѓе во светот,...

Илон Маск ќе се појави како ТВ-водител

Генералниот директор на компанијата „Тесла“, Илон Маск, на 8 мај првпат ќе се обиде како водител на популарната американска ТВ-емисија „Саботна вечер во живо“....