Ознака: илон маск

Илон Маск и натаму прв на листата на милијардери на Блумберг,...

Основачот и главен извршен директор на компанијата LVMH, Бернард Арно, го загуби второто место на листата на милијардери на Блумберг, откако беше претекнат од...

Со тужба го притискаат Маск да сведочи за преземањето на „Твитер“

Американската комисија за хартии од вредност го тужеше милијардерот Комисијата за хартии од вредност (СЕЦ) на САД го тужеше американскиот милијардер и претприемач Илон Маск,...

Илон Маск може да го загуби достапот до доверливи информации на...

Во Пентагон синоќа беше покренато прашањето за употребата на анестетикот кетамин од страна на Илон Маск, основачот на компаниите Тесла и „Спејс Екс“ и...

Маск: Ако шефот ви прави проблеми поради објавите на Х, ние...

Сопственикот на платформата X Илон Маск планира да ги покрие правните трошоци на луѓето чии работодавци ги третирале неправедно поради објавите или лајковите на...

„Твитер“ наскоро ќе биде со ново лого

Сопственикот на Твитер, милијардерот Илон Маск, изјави дека неговата социјална мрежа наскоро ќе го промени своето лого, пренесоа светските агенции. Во нов твит на неговиот...

Илон Маск ангажирал нова извршна директорка на „Твитер“, но го држи...

Илон Маск соопшти дека нашол замена за функцијата извршен директор на компанијата „Твитер“. - Возбуден сум што можам да објавам дека вработив нова извршна директорка...

Славните се заинатија со Илон Маск околу твитер-претплатата од осум долари

Сината значка што ја означува автентичноста на профили на социјалната мрежа Твитер, отсега првенствено ќе укажува дека тоа е профил што му припаѓа на...

„Старшип“, ракетата на Илон Маск експлодира неколку минути по лансирањето

Компанијата на Илон Маск „Спејс икс“ за првпат успешно ја лансираше новата генерација на ракетата „Старшип“, но ракетата експлодираше во воздухот неколку минути подоцна....

Маск ќе го продаде Твитер ако најде вистински купувач, управувањето било...

Сопственикот на Твитер, Илон Маск, изјави дека управувањето со оваа социјална мрежа е „прилично болно“ и „турбулентно“ и дека ќе ја продаде компанијата доколку...

„Тесла“ отвора мегафабрика во Шангај за да го надополни производството

Американскиот автомобилски бренд „Тесла“ отвора мегафабрика во Шангај, соопшти на Твитер производителот на електрични автомобили. Фабриката ќе може да произведува 10.000 мегабатерии годишно, многу големи...