Ознака: ЗОИ 2018

ЗОИ 2018 објавија профит од 55 милиони долари

Организацискиот комитет на Зимските олимписки игри годинава во Пјонгчанг (Јужна Кореја) објавија дека имаат барем 55 милиони долари профит, прикажувајќи го финансискиот извештај на...

Кои се најдобрите олимписки „солисти“?

Најуспешни на ЗОИ 2018 се Kлаебо и Фуркад со по три златни медали, но само пет олимпијци освоија по две злата исклучиво во индивидуални...