Ознака: Зијадин Села

Груби го бранеше францускиот предлог, Села бара да биде прифатен за...

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, изразил целосно уверување дека европскиот предлог за одржување на...

Ковачевски ќе се сретне со Села при продолжувањето на консултациите за...

Продолжуваат консултациите за францускиот предлог за почеток на пристапните преговори на Македонија со Европската Унија. За денеска во 11 часот во Клубот на пратениците...

Села останува на чело на Алијанса за Албанците, барем до конгресот...

Резулатите од локалните избори и подготвките за можни предвремени парламетарни избори биле дел од точките на Централното собрание на Алијанса на Албанците што се...

Села: Загрижени сме за Кастриот Реџепи

Собраниската седница за гласање недоверба на Владата не е завршена сè додека не се обезбедат 61 пратеник и до полноќ во секој момент таа...

Aлијанса за Албанците: Државата ќе има нова влада без СДСМ и...

Политичките партии кои не беа дел од злото што го произведоа хибридниот режим меѓу најкорумпираните во светот, ги надминаа разликите и создадоа ново мнозинство,...

Села и Гаши: Пендаровски не отвори уста за монтираните случаи против...

Неприфатливо е претседателот на државата да станува дел од дебата за помилување на терористите од 27 април, преквалификација на делото или слични игри, реагира...

Усогласен договор за законските решенија за стекнување државјанство

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска во Собранието се...

Постигнат напредок за законот за државјанство на средбата во Собранието

До крајот на неделава ќе може да финишираме со законското решение за државјанствата врз основа на анализата што ќе ја направат експертите, истакна премиерот...

Заев, Села и Гаши ќе бараат решение за одблокирање на Собранието

Прашањето за државјанство и одблокирањето на работата на Собранието ќе бидат главни теми на средбата која се очекува денеска меѓу премиерот Зоран Заев и...

Американската амбасадорка до Села и Гаши: Бидете конструктивна опозиција

Американската амбасадорка во земјата, Кејт Брнз разговарала со лидерите на Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши. На својот профил на...